Projelerimiz

Yaklaşık 12.000 m² arsa alanı üzerine inşa edilen ve engelli bireylerin eğitimi için yapılan dünyanın ilk “ENGELSİZ MESLEK LİSESİ” projesi bulunduğumuz yıl içerisinde tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmiştir. 

Projeyle orta okul çağını dolduran veya orta okul diplomasına sahip serebral palsili çocukların mevcut sistem içinde öğrenimlerine devam etmeleri sağlanacaktır. Fiziksel özellikleri de öğrencilere uygun olarak tamamlanan okulda engelsiz meslek lisesi kaynaştırma bölümü, iş okulu bölümü, iş-uğraş bölümü ve yaşayarak öğrenme ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca 750 m2 büyüklüğünde spor tesisleri ve konferans salonuyla engelli bireylerin sosyal faaliyetlerini rahatlıkla gerçekleştirmeleri sağlanmıştır.

İçerisinde radyo televizyon, bilişim teknolojileri, tarım ve konaklama bölümlerinin bulunduğu meslek lisesinde, 32 sınıf, 8 atölye, 8 destek sınıfı, 2 laboratuvar, bir kütüphane, bir veli bekleme odası ve konferans salonu, yaşayarak öğrenme evi, 8 sera alanı ile 2 seslendirme atölyesi hizmet verecektir.

Okulda ayrıca serebral palsili çocukların velilerinin, okul saatlerinde çocuklarına bakım desteği verebilmeleri için bakım odası, küçük çocuğu olan veliler için kreş, istekli veliler için halk eğitim merkezleri aracılığı ile açılacak kursların düzenleneceği kurs odaları bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) arasında imzalanan protokol kapsamında kurulan engelsiz meslek lisesiyle, serebral palsili gençlerin, engeli olmayan bireyler ile aynı ortamda eğitim almaları sağlanarak, kendi bireysel gelişimlerine göre meslek sahibi olabilmeleri amaçlanmıştır. Böylelikle serebral palsili bireylerin her birey gibi eşit hak ve fırsatlara sahip olmalarının, onları üretken, kendine yeten, bağımsız bireyler olarak topluma kazandırılmasının bilinci ile bu projede yer almaktan dolayı  Cihangir Grup olarak onur, şeref ve gurur duymaktayız.

Türkiye’nin kalbi İstanbul’da yaklaşık 4.000 m² arsa alanı içerisine yapılacak olan Four Kavacık projemiz modern mimarinin en yenilikçi çizgilerini taşıyacaktır. 2 adet 15 katlı ve 2 adet 13 katlı dört kule şeklinde tasarlanan rezidans projesi 25.000 m² inşaat alanına yapılacak olup; A+ ofisleri, şık ve modern lobisi, birbirinden keyifli cafe ve restoranların bulunduğu renkli sokağı, keyif, prestij, ayrıcalık dolu yaşamı kolaylaştıran diğer detayları ile profesyonel hayata hizmet verecek olup, kullanıcılarına eşsiz ve elit bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Boğaz’a ve Boğaz Köprülerine yakınlığı ile merkezi bir konumda yer alan projenin yapımına 2018 yılı içerisinde başlanması planlanmaktadır.

Kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projesi kapsamında Ankara Mamak’ta yapılan 454 konut inşaatı, 30.000 m² arsa alanı üzerine 64.000 m² inşaat alanı ve 24.000 m² peyzaj alanı olarak inşa edilmiştir. Tünel kalıp sistemi ile yapılan konutların 211’i 2+1 ve 243’ü ise 3+1 planında tasarlanmıştır. 

Coğrafi durumu konut yapılmasına uygun olmadığı halde yerleşim haline getirilmiş bölgeler bertaraf edilerek sıhhi standartlarda yapılaşma gerçekleştirilmiştir. Daha önceki çirkin ve çarpık yapılaşma yerini, yeşili bol rekreasyon alanlarıyla, sosyal donatılarıyla, modern ve çağdaş konutlarıyla sağlıklı yaşam alanlarına bırakmıştır.

Projenin %80’lik kısmı peyzaj alanı olup, çocuk oyun alanları, açık hava spor ve oturma alanları, yürüyüş yolları, koruluk alanlar ve açık-kapalı otoparklar bulunmaktadır. 

Proje 2017 yılının ortasında bitirilerek teslim edilmiştir.

İhalesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Yükseköğretim Kurumları İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan ve 1100 m² çelik betonarme ile  900 m² bina inşaatı olarak toplam 2000 m² alana inşa edilen Öğrenci İşleri Dekanlığı Ve Otomasyon Merkezi Binası 2014 yılında tamamlanarak faaliyete geçmiştir. 

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve 8500 m² inşaat alanına yapılan  Bölge Müdürlük, Sosyal Tesis, Misafirhane Ve Güvenlik Binaları Kompleksi 2012 yılında tamamlanarak faaliyete geçmiştir.