Haberler

Zeytinburnu Projesi

İstanbul ili, Zeytinburnu ilçesi, Beştelsiz mahallesinde kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri kapsamında 160 adet konut ve 49 adet dükkan inşaatları, tüm altyapı ve çevre düzenleme işlerini de içine alacak şekilde yapılmaktadır.

Kandilli Projesi

İstanbul ili, Üsküdar ilçesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi kampüsü içerisinde 10.000 m2 alana sahip, Bilim ve Teknoloji Merkezi İnşaatı işleri, tüm medikal, otomasyon ve  altyapı işleri de dahil olmak üzere yapılmış olup, kömürden doğalgaz üretimi yapılması araştırmaları için kullanılacak olan ve içerisinde çok sayıda laboratuvarları bulunan bilim teknoloji merkezi kullanıma açılmıştır.

Kartal Projesi

İstanbul ili, Kartal ilçesi, Orhantepe mahallesinde kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri kapsamında 105 adet konut ve 25 adet dükkan inşaatları, tüm altyapı ve çevre düzenleme işlerini de içine alacak şekilde 2019 yılında yapına başlanmış olup, 9 ay gibi kısa bir zaman içerisinde halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Kaman Projesi

Kırşehir ili, Kaman ilçesi, Sarıuşağı mahallesinde 224 adet konut  inşaatları, tüm altyapı ve çevre düzenleme işlerini de içine alacak şekilde 2017 yılında yapına başlanmış olup, 11 ay gibi kısa bir zaman içerisinde halkımızın kullanımına sunulmuştur.

İTÜ Bilgi İşlem Projesi

İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Ayazağa Kampüsü içerisinde, 8.500 m2 alana sahip Bilgi İşlem Merkezi ve Avrasya Yer Bilimleri Merkezi, 2017 yılında yapımına başlanmış olup 15 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tüm otomasyon, altyapı ve çevre düzenleme işleri dahil olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kullanımına sunulmuştur.

İTÜ Kapalı Spor Salonu Projesi

İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Ayazağa Kampüsü içerisinde, 3.000 m2 alana sahip kapalı spor salonu çatısı, döşeme ve duvar kaplamaları yenilme işleri, 2018 yılında yapımına başlanmış olup, 6 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tüm uzay çatı, su izolasyonu, uluslararası basketbol federasyonu onaylı zemin kaplamaları ve duvar kaplamaları yenileme işleri dahil olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kullanımına sunulmuştur.

Cihangir Konut olarak, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde bu yıl 12.si düzenlenen Gayrimenkul Fuarı/ Türk-Arap Zirvesine katıldık. En prestijli yatırım projelerimizden biri olan Four Kavacık’ın tanıtımını gerçekleştirdik.


Başarıyla tamamlanan Serçev projesinin ardından Serçev Başkanı, Yönetim Kurulu Üyemiz
Çağlar Horoz’a teşekkür belgesini takdim etti.

Dünyanın ilk “Engelsiz Meslek Lisesi“, Serçev ile MEB işbirliğiyle hizmete girdi. Bu önemli projeyle orta okul çağını dolduran veya orta okul diplomasına sahip serebral palsili çocukların mevcut sistem içinde öğrenimlerine devam ederek iş yaşamına katılımı amaçlanıyor. Yapımını Cihangir İnşaat’ın üstlendiği bu alamlı projenin fiziksel özellikleri de öğrencilere uygun olarak tamamlandı. Dünyada bir ilk olma özelliğine sahip okulda kaynaştırma bölümü, iş okulu bölümü, iş-uğraş bölümü ile yaşayarak öğrenme ve eğitim merkezi mevcut.

Ankara Çayyolu’nda yapılan okulun 2015 yılının şubat ayında gerçekleşen temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Serçev Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Ersoy ve daha önemlisi bu önemli projenin asıl mimarları olan çok sayıda engelli çocuk katılmıştı.

Dört blok halinde yükselen okulda 400’e yakın engelsiz ve 200 serebral palsili öğrenci birlikte eğitim imkanına kavuştu.

 Kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projesi kapsamında Ankara Mamak’ta yapılan projenin ilk etabı olan 454 konut inşaatının yapımı 2017 yılında tamamlanarak T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresine teslim edilmiştir.
Projenin %80’lik kısmı peyzaj alanı olup, daha önceki çirkin ve çarpık yapılaşma yerini, yeşili bol rekreasyon alanlarıyla, sosyal donatılarıyla, modern ve çağdaş konutlarıyla sağlıklı yaşam alanlarına bırakmıştır.

Ankara’nın Mamak ilçesinde başlatılan büyük dönüşüm projesinin ilk etabında 454 konutun inşaasını üstlenen Cihangir İnşaat, projedeki çalışmalarına hızla devam ediyor.

Yüzde 60’dan fazlasının tamamlandığı projenin 9 Ekim 2015 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilmişti. Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile hayat bulan “Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi” temel atma töreni, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün katılımıyla projenin önemini gözler önüne sermişti.

“Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamındaki 870 konutun 454 konutluk kısmını gerçekleştiren Cihangir İnşaat yönetimi, ileri gelen devlet adamlarının katıldığı temel atma töreninde hazır bulunmuştu.

Temel atma konuşma yapan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan proje ile ilgili şu bilgileri vermişti: Alanın büyüklüğü 574 bin metrekaredir. Bu alanda bulunan bin 350 gecekondunun bin 230’u anlaşma yoluyla yıkılmıştır. Bu bölgede üretilecek konut sayısı toplamda 5 bin 420’dir. Proje alanının yüzde 21’i konut, yüzde 57’si yeşil alan, yüzde 22’si de yollar ve sosyal donatılara ayrılmıştır. Dikkatinizi çekmek istiyorum; bölgenin yüzde 57’si yeşil alan olacaktır.

 İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde yapılan İTÜ Öğrenci İşleri Dekanlığı ve Otomosayon Merkezi Binası, Cihangir İnşaat tarafından, metro istasyonu binası üzerine betonarme ve çelik olarak inşaa edildi. Toplam 3200 metrekare inşaat alanine sahip olan proje kapsamında inşaatın yapımının yanında, sistem altyapıları ile tüm elektrik ve mekanik imalatları da Cİhangir İnşaat’ın deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Tuzla Denizcilik Fakültesi’nde yapımını Cihangir İnşaat’ın gerçekleştirdiği eğitim bloklarının inşaat projesi tamamlandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Mert Şener ve bir çok öğretim üyesi ile Cihangir İnşaat yönetiminin katıldığı projenin temel atma töreni de denizcilik için büyük önem taşıyan Kabotaj Bayramı’nda gerekleştirilmişti.

Cihangir İnşaat’ın gerçekleştirdiği, denizin yeşil ile birleştiği bölge Kavacık Otağtepe’de bulunan Cihangir Otağtepe Projesi’nin satışı hızla tamamlandı. Daire çeşitliliğini 2+1, 3+1 ve 5+1 konut tipleri ile sunulan proje de yerleşimlerle birlikte hayat başladı.

Cihangir İnşaat tarafından yapımı tamamlanan, akıllı bina konseptinde üst düzey otomasyon ve güvenlik donanımına sahip Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü yeni binası hizmete açıldı.

Aynı anda bölge müdürlüğüne bağlı bütün yol kenarı denetim denetim istasyonlarından gelen verilerin toplandığı entegre system sayesinde yol denetimleri tek merkezden elektronik ortamda denetleniyor olacak.

Yeni sistem e-devlet projesinin de bir parçası olarak kullanılabilmek üzere planlandı.

İnşaası Cihangir İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve bölge müdürlüğüne bağlı tüm birimlerin hizmet vereceği yeni binada bakan ve müsteşar odalarına da yer verildi.

Dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’da beraberindeki heyet ile projeyi inşaası sırasında gezmiş ve Cihangir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer YÜCEL den bilgi almıştı.